1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 26.9.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Podwyżka podatku przegłosowana

council tax peterborough 2019Radni naszego miasta zaakceptowali wczoraj wieczorem propozycje budżetowe, które pozwolą oszczędzić około 24 milionów funtów w Peterborough. Niestety, jak to zwykle w takich przypadkach bywa, konsekwencje decyzji urzędników odczujemy w naszych portfelach, z których w tym roku wypłynie więcej na rzecz lokalnego podatku od nieruchomości (council tax).

Śmierć przy Lincoln Road

policja cambridgeshire 2020Policja w Peterborough wszczęła śledztwo w związku z wydarzeniem, do którego doszło w niedzielę, 5 stycznia, przy skrzyżowaniu Lincoln Road z Northfield Road. Właśnie tam, w okolicach godziny 20:50, znaleziono mężczyznę, leżącego na ulicy. Pomimo szybkiej pomocy medycznej i przewiezienia do szpitala, mężczyzna nie przeżył – policja zakłada, że w tej sprawie doszło do zabójstwa.

Święta w naszym mieście

slswietapeterborough 2019Bez śniegu, za to z deszczem, który kilkakrotnie powodował niemałe zamieszanie w centrum miasta. Z szałem zakupów, w którym jednak mieszkańcy znaleźli chwilę na dobre uczynki i na odnalezienie prawdziwego sensu świąt. Barwnie, ciekawie, smacznie i nastrojowo mijał nam okres przedświąteczny oraz same Boże Narodzenie, co udało się udokumentować na zdjęciach – zebraliśmy dla Was te najciekawsze.

Lodowisko na święta

lyzwy 2019 peterboroughMałą namiastkę zimowej aury, kiedy pogoda za oknem bardziej przypomina inną porę roku i zarazem okazję do uczynienia czegoś dobrego w te święta proponuje Peterborough Ice Planet i zaprasza w Boże Narodzenie na jazdę na łyżwach dla szczytnego, charytatywnego celu.

Odroczony proces Litwina

cromwell road morderstwoNa rozpoczęcie procesu sądowego w sprawie zabójstwa, które w lipcu tego roku zaszokowało mieszkańców Peterborough, będziemy musieli poczekać do 10 lutego 2020. Właśnie wtedy na ławie oskarżonych zasiądzie Litwin, 46-letni Andriejus Kostiajevas, któremu postawiono zarzut zabójstwa jego żony, 42-letniej Ligity Kostiajeviene, a także napaści powodującej ciężkie uszkodzenie ciała oraz napaści na ratownika.

Świąteczna iluminacja 2019

iluminacja peterborough 2017Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta! Czas przyszykować nasze miasto na zbliżające się Boże Narodzenie. Uroczysty pokaz miejskich dekoracji i oświetlenia świątecznego, który odbędzie się w piątek 15 listopada w centrum Peterborough, dostarczy świetnej rozrywki i niespodzianek dla wszystkich.

Półmaraton Perkins Run przerwany

pger 2019Jedno z największych wydarzeń sportowych w Peterborough i tym samym największa atrakcja weekendu w naszym mieście; półmaraton Perkins Great Eastern Run został dzisiaj pilnie przerwany zaledwie pół godziny po rozpoczęciu imprezy. Organizatorzy wydarzenia podjęli taką decyzję po otrzymaniu informacji od policji o zagrożeniu bezpieczeństwa.

Więzienie za wykorzystywanie Słowaków

slavikova peterboroughMatka i syn; Margita Slavikova, lat 68, zamieszkała w Słowacji oraz 40-letni Robert Slavik z Priory Road w Peterborough, którzy kontrolowali konta bankowe dwóch mężczyzn, wzięli w ich imieniu pożyczki oraz kupili telefony używając ich danych – zostali osądzeni i skazani.

Seria kradzieży w Parnwell

kradzieze parnwellW ostatnich trzech tygodniach w dzielnicy Parnwell w Peterborough doszło do szesnastu zgłoszonych kradzieży różnych wartościowych rzeczy, pozostawionych przez kierowców i pasażerów w samochodach. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, z którym chce porozmawiać w związku z tą sprawą.

Francuski targ w naszym mieście

francuski market peterborough.pngW przyszłym miesiącu do Peterborough powróci ulubiony przez mieszkańców naszego miasta francuski targ, który zaoferuje wspaniałe smakołyki rodem z kraju po drugiej stronie kanału La Manche. French Market zaprasza na zakupy oraz degustacje w czwartek i piątek, 10 i 11 października.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC