1 funt szterling = PLN
Pogoda w
Luton
+19°C
Dzisiaj jest: 14.10.2019
polski-fryzjer-bedford MT-170x200px(bedfordpl) CICHY PHOTOGRAPHY      
pcla new  SHA baner

Afera na meczu polskiej drużyny

afera mecz eunice stiltonSobotni mecz piłki nożnej pomiędzy polską drużyną Eunice Huntingdon a zespołem Stilton United FC, w ramach The Peterborough & District League Division Two, został przerwany przez sędziego Paula Gale w czterdziestej minucie. Przy Sapley Playing Field w Huntingdon najprawdopodobniej doszło do przykrego incydentu na tle rasowym, którego ofiarą stał się gracz gości; Ali Nyang. 

Napad na Polkę w Luton

napad lutonTa historia, niczym z rasowego filmu sensacyjnego, niestety wydarzyła się w rzeczywistości i dotknęła naszą rodaczkę, zamieszkałą przy ulicy Claremont Road w Luton. I chociaż od niebezpiecznego zajścia minęły ponad dwa miesiące, policji nie udało się ująć sprawców – zwracamy się zatem do Was z prośbą o pomoc.

Prognoza opadów śniegu w Luton

snieg luton 2017.pngBiuro Met Office wystosowało żółte ostrzeżenie pogodowe dla naszego miasta, w związku z gwałtownym spadkiem temperatury oraz przewidywanymi opadami śniegu w nadchodzącą niedzielę, 10 grudnia. Obecny alarm dotyczy okresu między godziną 04:00 a 23:55.

Polski więzień uciekł ze szpitala

michal kisiel 1Michał Kisiel, lat 30, zamieszkały do niedawna przy Liverpool Road w Luton, a od kwietnia zeszłego roku odbywający wyrok w więzieniu, uciekł wczoraj strażnikom, pilnującym go podczas pobytu w szpitalu Salisbury District Hospital. Policja apeluje o pomoc w znalezieniu Polaka. Należy jednak uważać; mężczyzna jest groźny i uzbrojony.

Wymiana zielonych pojemników na śmieci w Luton

kosze smieci lutonInformacja dla tych mieszkańców Luton, którzy korzystają z małych zielonych koszy na śmieci: w tym tygodniu rozpoczyna się proces ich wymiany na większe pojemniki - gabarytami będą one odpowiadać czarnym koszom. Cała akcja potrwa do końca września i będzie się odbywać wyłącznie w dniu wywozu nieczystości z zielonych pojemników.

Prace drogowe przy New Airport Way

remont luton lotniskoKierowcy, którzy będą w przyszłym tygodniu podróżować do i z lotniska Luton, muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu drogowym. Wszystko za sprawą remontu przy New Airport Way. Prace drogowe potrwają od wtorku, 12 lipca od godziny 9.30 do 14 lipca czyli czwartku (wieczorem) – zostaną przeprowadzone po to, aby uniknąć powstawania dziur w tej jednej z ważniejszych tras w Luton.

Polak z Luton ukarany za wyrzucanie odpadów na terenie National Trust

ashridge estateBrakiem znajomości prawa, fantazją, a także częściową amnezją wykazał się nasz rodak – Marek Litwiński, lat 38, zamieszkały przy Highbury Road w Luton. W połowie marca mężczyzna wyrzucił cztery worki odpadów budowlanych na terenie Ashridge National Trust Estate w hrabstwie Buckinghamshire. Teraz, wyrokiem sądu, jego postępowanie kosztować go będzie w sumie £1,625.

Rusza letni program naprawy dróg w Luton

patcher lutonZima nie zaskoczy w tym roku drogowców, a dzięki temu – również i kierowców. Rusza bowiem wakacyjny program naprawy nawierzchni drogowej w postaci łatania dziur w Luton, który przygotuje trasy na okres chłodów. Drogowcy mają obowiązek dbać o trasy przez cały rok, ale wzmożone naprawy zaplanowane są na miesiące letnie, gdyż wtedy ruch na szosach jest mniejszy. Nie trzeba jednak bać się utrudnień komunikacyjnych; łatanie jednej dziury zajmuje mniej niż dwie minuty! A wszystko dzięki specjalnemu urządzeniu, o którym opowiadamy poniżej.

Szokujące dane o wzroście liczby przestępstw wobec dzieci na tle seksualnym w Bedfordshire

raport dzieci bedfordshireAż o 64% w ciągu jednego roku wzrosła liczba przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci na terenie hrabstwa Bedfordshire. Taka informacja została zaprezentowana w raporcie krajowego stowarzyszenia NSPCC – organizacji przeciwdziałającej okrucieństwu wobec najmłodszych. Warto dodać, że statystyka opiera się na ilości telefonów otrzymanych w ramach tzw. „telefonu zaufania”. Mówimy więc o sprawach, które zostały zgłoszone. Wiele ofiar wciąż cierpi w samotności i milczeniu; być może zdecydują się wyjawić prawdę za jakiś czas, być może w ogóle.

Nocne zamknięcie trasy przy rozjeździe J10

autostrada lutonPomiędzy poniedziałkiem, 8 czerwca a piątkiem, 12 czerwca, w godzinach 20.00 – 06.00, kierowcy podróżujący z Luton nie będą mogli wjechać na autostradę M1 na rozjeździe J10 w kierunku południowym. Wszystko dlatego, że na trasie prowadzącej na autostradę trzeba zamontować nowe znaki. Ruch drogowy zostanie poprowadzony objazdem na rozjazd J11, aby stamtąd już bez żadnych problemów dołączyć do M1 i ruszyć na południe.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
DOMPOLSKI BANER
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC