1 funt szterling = PLN
Pogoda w
Luton
+19°C
Dzisiaj jest: 20.7.2019
polski-fryzjer-bedford MT-170x200px(bedfordpl) CICHY PHOTOGRAPHY      
pcla new  SHA baner

Skrajnie prawicowa organizacja Britain First urządzi demonstrację w Luton

demonstracja britain first 1Po serii demonstracji EDL, nasze miasto zostało wybrane na miejsce kolejnego protestu – tym razem w wykonaniu skrajnie prawicowej organizacji Britain First. Premierowy marsz tego ugrupowania odbędzie się w Luton w sobotę, 27 czerwca, o godzinie 13.00. Nie będzie to jednak pierwszy incydent z udziałem członków Britain First, do którego doszło w naszej miejscowości.

Britain First to ruch, który powstał w 2011 roku dzięki byłym członkom Brytyjskiej Partii Narodowej (BNP). Jego główne postulaty to sprzeciw wobec masowej imigracji oraz islamizacji Wielkiej Brytanii . W swoim mniemaniu, działa na rzecz zachowania tradycyjnej kultury brytyjskiej. Organizacja, zainspirowana działaniami lojalistów z Ulster, posiada swoje umundurowane skrzydło, na kształt samozwańczej straży obywatelskiej, zwane „Britain First Defence Force”. Stała się sławna dzięki swoim bezpośrednim akcjom, m.in. protestom przed domami islamistów, urządzaniom „chrześcijańskich patroli” oraz „inwazjom” na meczety.

Właśnie do tej ostatniej akcji doszło w Luton w czerwcu zeszłego roku, kiedy to lider grupy, Paul Golding wraz z innymi członkami, dokonali inwazji na Luton Central Mosque oraz Bury Park Mosque, rozdając tam ulotki propagandowe oraz egzemplarze Biblii.

Czerwcowy protest, w którym może wziąć udział nawet do 1000 uczestników, został – jak twierdzi Britain First - zarządzony, aby pokazać, że Luton jest przede wszystkim brytyjskim miastem, a nie punktem zapalnym dla radykalnego islamizmu. To ponoć sami mieszkańcy Luton poprosili organizację o pomoc i zainicjowanie marszu.

Choć każdy człowiek w UK ma zagwarantowane prawo do swobodnej wypowiedzi oraz gromadzenia się, to nie ulega wątpliwości, że takie demonstracje to przede wszystkim kłopot. Dla mieszkańców – którzy obawiają się o swoje bezpieczeństwo , dla firm i sklepów – które nie mogą swobodnie handlować w dni protestu oraz dla policji – ponoszącej nadprogramowe koszty (finansowe i niematerialne) związane z zabezpieczeniem marszu.

Podczas dwóch ostatnich demonstracji EDL w zeszłym roku, policja musiała zaangażować łącznie 700 osób, 10 koni oraz tuzin psów do operacji związanej z listopadowym marszem oraz wydać £23,111 na działania związane z grudniowym protestem.

Britain First postuluje, że marsz w Luton jest konieczny, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się radykalnego islamizmu. Wskazuje przy tym na fakt, że to w naszym mieście dochodzi do ataków na żołnierzy brytyjskich w wykonaniu ekstremistów i że ich liderzy zostaną już wkrótce zwolnieni z więzień.

Hasło demonstracji brzmi: Hate preachers off our streets!

Na stronie wydarzenia na portalu Facebook, swoją obecność podczas marszu zadeklarowało póki co 117 osób:
https://www.facebook.com/events/792559294159220/

demonstracja britain first

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
DOMPOLSKI BANER
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC