1 funt szterling = PLN
Pogoda w
Luton
+19°C
Dzisiaj jest: 12.11.2019
polski-fryzjer-bedford MT-170x200px(bedfordpl) CICHY PHOTOGRAPHY      
pcla new  SHA baner

Szokujące dane o wzroście liczby przestępstw wobec dzieci na tle seksualnym w Bedfordshire

raport dzieci bedfordshireAż o 64% w ciągu jednego roku wzrosła liczba przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci na terenie hrabstwa Bedfordshire. Taka informacja została zaprezentowana w raporcie krajowego stowarzyszenia NSPCC – organizacji przeciwdziałającej okrucieństwu wobec najmłodszych. Warto dodać, że statystyka opiera się na ilości telefonów otrzymanych w ramach tzw. „telefonu zaufania”. Mówimy więc o sprawach, które zostały zgłoszone. Wiele ofiar wciąż cierpi w samotności i milczeniu; być może zdecydują się wyjawić prawdę za jakiś czas, być może w ogóle.

Liczba zdarzeń na tle seksulanym, podczas których ucierpiały dzieci, wzrosła ze 174 (lata 2012 – 2013) do 285 (2013/2014).

W zeszłym roku aż 37 telefonów, otrzymanych na infolinię NSPCC, dotyczyło przypadków tak poważnych, że z z miejsca zostały one zgłoszone na policję i do służb ds opieki nad dziećmi.

Nie jest do końca jasne, czym spowodowany jest opisywany wzrost. Może być to wynikiem większej świadomości społecznej, która dodaje obecnym i byłym ofiarom odwagi do wyjścia z cienia prześladowania. Niewykluczone jest również, że służby policyjne poprawiły swoje metody w rejestrowaniu takich przypadków.

NSPCC wskazuje na dramatyczną potrzebę podjęcia odpowiedniego i szybkiego przeciwdziałania temu zjawisku nie tylko w Bedfordshire, ale również w całym kraju. To zadanie dla parlamentu i służb o kapitalnym znaczeniu, mówi NSPCC. Coraz więcej dzieci przestaje ukrywać, co je spotkało i to właśnie one powinny mieć pewność, że zostaną otoczone bezpieczną oraz profesjonalną opieką.

NSPCC na pytanie, jak bezpieczne są nasze dzieci w UK, odpowiada liczbami:
- policja notuje średnio 3 przestępstwa seksualne wobec dzieci na godzinę
- w zeszłym roku takich zdarzeń zgłoszono w sumie aż 31,238
- większość ofiar to osoby między 12 a 16 rokiem życia, jednak 8,282 ofiary miały mniej niż 11 lat (w tym 2,895 w wieku poniżej 5 lat i 94 najmniejszych dzieci).
- ofiarami są częściej dziewczynki (24,457) niż chłopcy (5,292)

Aby zgłosić faktyczne lub podejrzewane molestowanie seksualne dziecka, można skontaktować się z NSPCC. Dane kontaktowe znajdują się tutaj:
http://www.nspcc.org.uk/what-you-can-do/report-abuse/

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
DOMPOLSKI BANER
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC