1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 15.1.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Półmaraton Perkins Run przerwany

pger 2019Jedno z największych wydarzeń sportowych w Peterborough i tym samym największa atrakcja weekendu w naszym mieście; półmaraton Perkins Great Eastern Run został dzisiaj pilnie przerwany zaledwie pół godziny po rozpoczęciu imprezy. Organizatorzy wydarzenia podjęli taką decyzję po otrzymaniu informacji od policji o zagrożeniu bezpieczeństwa.

Służby policyjne odebrały rano, o godzinie 09:50, doniesienia o podejrzanie zachowującym się przy Alexandra Road mężczyźnie. Sytuacja działa się blisko trasy półmaratonu. Reakcja Cambridgeshire Police była natychmiastowa. W swoim oświadczeniu policja wyraźnie zaznaczyła, że nie mogła pozostać obojętną wobec takiego zawiadomienia, zwłaszcza w świetle różnych incydentów wywołujących poczucie zagrożenia na terenie całego kraju. Podjęto zatem radykalne kroki, których rezultatem finalnie stało się wstrzymanie i odwołanie głównej części imprezy sportowej (charytatywny bieg dla zabawy odbył się bowiem wcześniej bez zakłóceń).

Ze wszystkimi, biorącymi udział w tegorocznej edycji PGER, biegaczami organizatorzy skontaktują się w przyszłym tygodniu, oferując albo pełen zwrot kosztów, albo przeniesienie opłat na przyszłoroczny bieg.

Ci z kolei nie kryli swojego żalu z powodu zaistniałej sytuacji, jednocześnie starając się zrozumieć decyzję organizatorów. Niektórzy z nich, w obliczu zamieszania, byli zmuszeni stać i czekać w deszczu przez dłuższy czas. Najbardziej szkoda tych osób, które na imprezę przybyły z najdalszych zakątków kraju a nie mogły przebiec półmaratonu do końca. W pewnym sensie na marne poszły też spędzone na treningach godziny i przygotowania do startu.

Kompleksowe śledztwo policji wykazało, że choć świadek podejrzanego, porannego zachowania mężczyzny działał w dobrej wierze, to jednak błędnie zinterpretował to, co zobaczył.

pger 2019 slider

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC