1 funt szterling = PLN
Pogoda w
Luton
+19°C
Dzisiaj jest: 14.10.2019
polski-fryzjer-bedford MT-170x200px(bedfordpl) CICHY PHOTOGRAPHY      
pcla new  SHA baner

Ceny znaczków idą w górę

znaczki uk 2017Brytyjska poczta Royal Mail ogłosiła, że z dniem 27 marca podwyższa ceny znaczków pocztowych. Jednocześnie poinformowała, że zmianę kosztu znaczków przemyślano "bardzo ostrożnie" i że jest ona konieczna dla rozwoju usług pocztowych w UK. Przypomnijmy, że z ostatnią podwyżką cen, jakie płacimy za znaczki pocztowe, mieliśmy do czynienia w marcu 2016 roku.

Za zwykły znaczek first class zapłacimy o 1p więcej czyli 65p. Jeśli chodzi o znaczki second class, to tutaj koszt wzrośnie również o 1p – zatem, aby wysłać standardowy list, będziemy musieli przygotować 56p.

Najdroższa zmiana dotyczy dużego listu, który chcemy nadać first class – za niego zapłacimy 98p czyli o 2p więcej niż dotychczas. Przesyłka tego samego formatu, nadana jednak drugą klasą, również będzie miała podwyższoną cenę (76p).

Grupa Royal Mail tłumaczy, że nawet po podwyżce cen, brytyjskie znaczki pocztowe wciąż należeć będą do najtańszych w Europie. Wyraża również "zrozumienie" dla ciężaru, jaki podwyżka spowoduje w wielu firmach i gospodarstwach domowych, zwłaszcza w obecnym klimacie ekonomicznym.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
DOMPOLSKI BANER
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC