1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 6.8.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Kobiety na… wozy strażackie! Dzień otwarty w remizie.

straz pozarna peterboroughPanie mogą przekonać się, jak wygląda wykonywanie obowiązków w straży pożarnej dzięki specjalnemu, otwartemu dniu w remizie w Huntingdon, organizowanemu przez Cambridgeshire Fire and Rescue Service. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 7 lutego i jest skierowane nie tylko do kobiet, ale także przedstawicieli innych, niedostatecznie reprezentowanych w tej służbie mundurowej, grup.

Wydarzenie zostało podzielone na dwie sesje; pierwsza trwać będzie od 9.00 do 12.00 – druga natomiast, przeznaczona tylko dla pań, w godzinach 13.00 – 16.00.

Uczestnicy otrzymają szansę na zapoznanie się z zawodem strażaka również dzięki rozmowom z osobami, które już wykonują tą profesję i prezentacji sprzętu strażackiego.

- Wciąż jest za dużo mitów wokół zawodu strażaka i warunków, które trzeba spełnić, aby nim zostać – komentuje dowódca Rick Hylton – Mówi się o określonym wzroście, zajęciu tylko dla mężczyzn czy byciu krzepkim i muskularnym. Wiele z tych opinii to nieprawda. Bycie strażakiem nie polega jedynie na gaszeniu pożarów i pomocy w innych, nagłych wypadkach. Tak właściwie, to tylko mała część zadań. Najwięcej czasu strażacy spędzają wśród lokalnej społeczności, w szkołach, odwiedzając ludzi w domach czy urządzając grupowe pogadanki o bezpieczeństwie pożarowym.

Zainteresowane uczestnictwem w dniu otwartym osoby proszone są o zarezerwowanie swojego miejsca pod numerem telefonu 01480 444500 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

I jeszcze jedna ważna wiadomość – lokalna straż pożarna rozpoczyna rekrutację strażaków z dniem 1 lutego.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC