1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 1.6.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Polecane na weekend w Peterborough (14-15 lutego)

walentynki peterboroughPrzed nami „miłosny” weekend, zatem obecność walentynkowych wydarzeń w naszym przeglądzie najatrakcyjniejszych atrakcji sobotnich i niedzielnych nie powinna dziwić. Obok tego znajdzie się też coś dla dzieci. Zadowoleni powinni również być fani muzyki, w tym polskiej. Zapraszamy do lektury, życząc przejemnie i ciekawie spędzonego wolnego czasu.

Trudno wyobrazić sobie lepszy moment na urządzenie targów ślubnych niż Walentynki. Cupids Wedding Show odbędzie się w sobotę, w Peterborough Arena, w godzinach 10.30 – 15.00. Wstęp dla dorosłych £4, dzieci i seniorzy wchodzą za darmo. Na miejscu ponad 90 wystawców, pokazy mody czy bezpłatne loterie z nagrodami oraz wszystko, co młode pary potrzebują przed i w czasie swojego wielkiego dnia.

Walentynki to także pamiętanie o tych, którzy potrzebują miłości, uwagi i pomocy – z takiego założenia wychodzą organizatorzy #OpRealLove. To „operacja” poświęcona miłości i pomocy bezdomnym. W sobotę, o godzinie 10.00, na placu katedralnym w Peterborough nastąpi zbiórka osób, które chciałyby przekazać pożywienie oraz ciepłe ubrania na rzecz potrzebujących. Przy okazji będzie to okazja do pokazania prawdziwej miłości dla wszystkich, m.in. poprzez muzykę, rozdawanie przekąsek czy malowanie twarzy.

Ze swoją drugą połówką z okazji Walentynek można się wybrać również do Londynu. Na przykład na niedzielny koncert Pidżama Porno! Zwłaszcza, jeśli jest się miłośnikiem dobrego punk rocka. Support dostarczy genialny Gabinet Looster. Wydarzenie odbędzie się w klubie Scala, wstęp od godziny 18.00.

Kosmiczna zabawa dla dzieci w bibliotece Stanground (Southfields Avenue, Stanground, Peterborough, PE2 8RZ). Najmłodsi otrzymają szansę na udekorowanie własnej maski UFO, zagranie w gry nie z tego świata, wysłuchanie gwiezdnych opowieści czy stworzenie ufoludka z pomponów. Wydarzenie odpowiednie dla dzieci w wieku 4-11 lat. Nie trzeba się na nie zapisywać, wystarczy przyjść. Koszt uczestnictwa to £4 za osobę.

Kolejna propozycja dla dzieci to przedstawienie kukiełkowe w Key Studio (Embankment Road, Peterborough, PE1 1EF). Opowiada ono historię małego Artura, któremu przyśniła się prześliczna różowo-zielona łódź. Chłopiec chciał wszystkim opowiedzieć o swoim śnie, ale nikt, nawet jego własny pies, nie chciał go słuchać. Tymczasem okazuje się, że sen Arturka już niedługo się ziści – ciekawe, co wtedy powie jego rodzina. Dzieci będą mogły zobaczyć przedstawienie w niedzielę o godzinie 11.30 i 14.30. Bilety w cenie £7.50.

W klimatach muzyczno-klubowych na uwagę na pewno zasługuje bal przebierańców w Halo oraz dwa lokalne koncerty. Pierwsze wydarzenie utrzymane będzie w klimacie „50 twarzy Greya” z okazji brytyjskiej premiery ekranizacji książki. Maski rozdawane będą gościom przy wejściu, wstęp od 22.00. Bilety £3 dla pań i £5 dla panów. W pubie Ploughman natomiast zaprezentuje się Radius45 z hitami począwszy od lat 50. do współczesności – to już w sobotę, o godzinie 12.00. W tym samym czasie, w The Blue Boar zaprezentuje się Rocket’57 z przebojami m.in. Elvisa Presleya. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC