1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 6.8.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Polecane na weekend w Peterborough (28 luty - 1 marca)

happy weekend 21Burleska, koncert orkiestr, targi ślubne i ciekawe warsztaty – czyli od koloru do wyboru w wybranych atrakcjach zbliżającego się weekendu. Szczegóły wydarzeń znajdziecie poniżej i mamy nadzieję, że zachęcą Was one do uczestnictwa w imprezach. Wszystkim, bez wyjątku, życzymy udanych dwóch dni wolnych w Peterborough. 

Jeszcze tylko kilka biletów na The Burlesque Show 2015 w Peterborough pozostało w kasie The Key Theatre, więc jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć połączenie świetnego występu utalentowanych artystek, muzyki i kabaretu – to powinien pospieszyć się z rezerwacją swojego miejsca. Burleska początkowo była formą literacką i muzyczną, która prześmiewała dobre maniery i „poważnego ducha sztuki”. Słowo pochodzi od włoskiego burlesco lub francuskiego burlesque, co oznacza po prostu żart. W XX wieku w USA zaczęły powstawać kluby burleskowe. Tancerki często występowały w odważniejszych pokazach, które zawierały elementy striptizu. Z powodu Wielkiego Kryzysu i prohibicji, kluby zostały zamknięte i burleska tymczasowo zniknęła ze sceny. Odżyła w latach 50. XX wieku Szybko zyskała przychylność publiczności na całym świecie, szczególnie popularne stały się kluby w Paryżu i Las Vegas. Występ w Peterborough odbędzie się w sobotę, 28 lutego, o godzinie 19.30. Bilety, w cenie £26, dostępne są na stronie: http://www.vivacity-peterborough.com/event/the-burlesque-show-2015.

Nieco inna muzyka będzie rozbrzmiewać tego samego dnia i o tej samej porze w katedrze w Peterborough. To właśnie tam swoje 60-lecie świętuje RAF Wyton Area Voluntary Band. Świętuje w obecności znakomitego gościa czyli orkiestry RAF Central Band. Urodzinowi goście, zgromadzeni w katedrze, usłyszą m.in. wspaniałe marsze. Bilety w cenie od £10 do £15, dostępne są w Visitors Information Centre.

Kolejne, bezpłatne tym razem, wydarzenie w weekend to targi ślubne w hotelu Park Inn by Radisson. Przyszłe pary młode znajdą pod jednym dachem wszystko, co będzie im potrzebne podczas wielkiego dnia. Stroje ślubne w przecenionych kwotach, propozycje dekoracji sal, ciasta czy usługi kosmetyczne – to niektóre z propozycji. Przy wejściu – upominki w postaci goody bag. Targi otwarte są w niedzielę, w godzinach 11.00 – 15.00.

Ten weekend to także szansa na naukę czegoś nowego:
- warsztaty malowania akwarelami w muzeum w Peterborough, sobota, 10.00 – 16.00, koszt £55. Kurs prowadzony przez profesjonalnego malarza i nauczyciela Davida Swintona. Wszystkie materiały i narzędzia z zajęć będzie można zabrać ze sobą do domu.
- warsztaty tworzenia koszyków wiklinowych, prowadzone przez Sue Kirk. Koszt uczestnictwa £60. Różne kolory tworzywa dostępne. Kurs w muzeum w Peterborough. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC