1 funt szterling = PLN
Pogoda w
Luton
+19°C
Dzisiaj jest: 26.8.2019
polski-fryzjer-bedford MT-170x200px(bedfordpl) CICHY PHOTOGRAPHY      
pcla new  SHA baner

Wielkanoc 2016 w Luton

wielkanoc uk 2016Przed nami szczególny czas świąteczny. Polska parafia szykuje się do obchodów Wielkiej Nocy, również w domach zaczynają się już wielkanocne przygotowania. Jak co roku, przychodzimy z pomocą, zbierając dla Was w jednym miejscu najważniejszejsze i najprzydatniejsze informacje. Godziny święcenia pokarmów czy świąteczne godziny otwarcia sklepów w Luton – wszystko znajdziecie w naszym niezbędniku.

Shared parental leave – nowe prawo dotyczące urlopu dla świeżo upieczonych rodziców w UK

urlop rodzicielski ukRodzice, którym potomstwo urodzi się po 5 kwietnia 2015 roku, będą mogli kontrolować oraz dzielić się urlopem rodzicielskim według wprowadzonych właśnie nowych zasad. Prawo dotyczy również par adoptujących dzieci. Szacuje się, że z udogodnienia, które pozwoli mamom i tatom na rozporządzanie oraz dzielenie się 50 tygodniami urlopu i 37 tygodniami płacy, skorzysta około 285,000 pracujących par rocznie. Jak działa nowy schemat?

Rent to Buy – tańsze mieszkanie do wynajęcia a później do kupna

rent to buy peterboroughplBrytyjski minister społeczności i samorządów lokalnych ogłosił wprowadzenie w życie nowego programu, dzięki któremu budowa nowych domów i mieszkań do wynajęcia otrzyma zastrzyk finansowy w wysokości aż 400 milionów funtów. Inicjatywa ma w założeniu wspomóc ciężko pracujące osoby, które najpierw wynajmą nowe lokum po tańszej cenie, aby w czasie odłożyć fundusze na depozyt i finalnie zakupić swoje miejsce zamieszkania. Program nazywa się Rent to Buy.

DZIECKO NA EMIGRACJI

Decyzja o wyjeździe na emigrację lub o pozostaniu na stałe za granicą – to zawsze niełatwy wybór. Rozważamy przy tym różne opcje, plusy i minusy takiego rozstrzygnięcia, wybiegamy w przyszłość, kalkulujemy, przewidujemy. Zazwyczaj wszystkim nam chodzi o jedno – o dobro nas samych, naszych rodzin, bliskich. „Tu/tam będzie nam lepiej” - powtarzamy często. W tym całym zamieszaniu jednak niejednokrotnie cierpią najbardziej dzieci, od których przyjęło się oczekiwać, że jakoś sobie z nową sytuacją poradzą. O ich najczęstszych problemach rozmawiamy z Katarzyną Niemkiewicz – Borowicz.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
DOMPOLSKI BANER
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC