1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 6.8.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Gabinet Psychologiczno - Terapeutyczny Luka w Peterborough poszerza godziny pracy!

luka psycholog peterborough 1Obecne tempo życia, wymagania wobec samego siebie i oczekiwania społeczne sprawiają, iż stajemy się otwarci, śmielej przyjmujemy nowe wyzwania i dążymy do podnoszenia własnych standardów życia. Brawo dla nas! Pragniemy więcej, oczekujemy częstszych poświęceń od samego siebie czy najbliższych. 

Któregoś dnia ta siła zmienia się w trud, zmęczenie i wypalenie. Zaczynamy odczuwać niepokój, bezradność, stres i ewentualnie stany depresyjne. Pojawiają się problemy rodzinne, trudności w pracy, zadowolenia z życia. Często nałogi i uzależnienia. Czy istnieje na to skuteczne remedium? Polska Psychologiczna Terapeutka w Peterborough, Pani Magdalena Young, apeluje "Zatroszcz się o swoje zdrowie psychiczne i żyj szczęśliwie!" oraz oferuje pomoc w swoim gabinecie psychologiczno-terapeutycznym.


Magdalena Young oferuje Pomoc Psychologiczną

 

Rodacy, mieszkający w Peterborough i okolicach, którzy szukają psychologicznego wsparcia, mogą być pewni, że oddają się w dobre ręce. O umiejętnościach Pani Magdaleny Young świadczy zarówno jej wykształcenie, jak i olbrzymie kliniczne doświadczenie w zawodzie.

Pani Magdalena po uzyskaniu dyplomu na wydziale Psychologii i Nauk Medycznych Uniwersytetu Anglia Ruskin University, otrzymała specjalizacje terapeutyczne w dwóch kolejnych, renomowanych placówkach; University of East Anglia oraz Middlesex University. Obecnie jest uczestniczką programu badań na kierunku psychologii poznawczej w Middlesex University, skupiając się na pomiarze procesów kognitywno- behawioralnych i ich wpływie na zdrowie psychologiczne pacjenta.

Jest członkinią organizacji BACP (British Association for Counselling and Psychotherapy) oraz PPA (Polish Psychologists’ Association).

- Powyższe organizacje potwierdzają, iż kwalifikacje, doświadczenie i jakość pracy są na najwyższym poziomie w odniesieniu do pracy etycznej, bezpieczeństwa oraz poszanowania procedur – mówi Magdalena Young. - Członkostwo w organizacjach nadzorujących jest wymagane i niezmiernie ważne dla każdej profesji medycznej, związanej z pracą z pacjentami. Ogólnie mówiąc, świadczy o tym, że specjalista spełnił wszystkie warunki jakości i bezpieczeństwa w udzielanej pracy psychologiczno-terapeutycznej, zarówno dla pacjenta, jak i samego terapeuty.

W swoim doświadczeniu klinicznym, Pani Magda wymienia prace w sektorze prywatnym i państwowym. Poczynając od The Well Counselling Services jako Terapeuta Psychologiczny, czy Koordynator Kliniczno - Terapeutyczny w programie resocjalizacji więźniów i osób pod nadzorem kuratora sądowego; jak również przez ostatnie lata w roli terapeuty od uzależnień w ośrodku Aspire Drug Treatment.
Swoją ekspertyzę wykorzystuje również w projektach przy współpracy z organizacjami wspierającymi bezpieczeństwo i zdrowie każdego z nas. Pani Magda brała udział w pamiętnych projektach urzędów miast Peterborough i Wisbech, wspierając osoby pokrzywdzone w wyniku procederu handlu ludźmi (human trafficking) oraz prostytucji.

Obecnie Pani Magda łączy swoją kreatywność i pasję w Prywatnym Gabinecie, skupiając się na pracy z pacjentami zgłaszającymi się z wszelakimi rodzajami problemów. Używa ona znakomitych technik do pracy, skupiając się nie tylko na doświadczeniu lecz również na innowacji, co - jak podkreśla - jest istotnym elementem pracy psychologa lub terapeuty.

 

Komu pomoże polski psycholog w Peterborough?

 

Jeżeli doświadczacie trudności w poniżej wymienionych aspektach życia, warto wybrać się do gabinetu psychologiczno-terapeutycznego Luka, prowadzonego przez Panią Magdalenę Young:

*nałogi i uzależnienia (alkohol, narkotyki, lekarstwa);
*brak wiary w siebie, obniżone poczucie własnej wartości;
*utrata bliskiej osoby, żałoba;
*depresja lub stany depresyjne;
*kontrola i radzenie sobie z emocjami (lęk, złość, smutek);
*stres;
*niepokój;
*różnice kulturowe;
*myśli samobójcze lub okaleczenia;
*problemy w komunikacji z drugą osobą, trudności w kontaktach interpersonalnych;
*rozwiązywanie sporów, asertywność;
*osobiste ograniczenia;
*zdiagnozowane choroby psychiczne/ psychologiczne;
*wsparcie psychologiczne dla osób poszukujących szybkiego rozwiązania swoich kłopotów;
*objawy psychosomatyczne, ogólny brak radości i satysfakcji z własnego życia.

Dodatkowo, poprzez analizę osobowości, refleksje oraz teoretyczne wyjaśnienia, Pani Magda będzie mogła wesprzeć pacjenta poprzez wspólną pracę nad:

- problemami życia codziennego;
- zrozumieniem siebie i otoczenia;
- rozwojem osobistym: wyznaczaniem goli życiowych i zawodowych;
- podniesieniem jakości życia osobistego i zawodowego;
- zaakceptowaniem trudności i radzeniem sobie z nimi.

 

Jak pracuje psycholog terapeuta?

 

W sesjach terapeutycznych Pani Magdalena używa metod psychologicznych i terapeutycznych z zakresu dziedzin terapii integratywnej, psychodynamicznej, terapii zorientowanej na osobie (person-centred), terapii motywacyjno - skupieniowej, kognitywno - behawioralnej oraz humanistycznej.

- Ponadto, jako psychologiczny practitioner, pracując z pacjentami ze zdiagnozowanymi chorobami psychologicznymi, mam możliwość zapewnienia szczególnej opieki poprzez współpracę z GP, jednostkami NHS, MHS oraz z zaprzyjaźnionymi psychologami i terapeutami – komentuje Pani Magda. - Wierzę, iż współpraca daje większe możliwości skutecznej opieki nad pacjentem, nie tylko podczas trwania pracy terapeutycznej, ale również po zakończeniu spotkań, gdzie pacjent jest przygotowany i odpowiednio poinformowany, jak prowadzić bezpieczne i szczęśliwe życie, również z długotrwałymi diagnozami.


Psychologia – praca, pasja, misja i podróż w głąb siebie

 

Magdalena Young na co dzień spotyka osoby, przed którymi są stawiane coraz to trudniejsze wyzwania i sytuacje, niesione przez życie: problemy ze zdrowiem, z zaklimatyzowaniem się w nowym otoczeniu, w pracy, w grupach społecznych, w nowych związkach, napotkanych szansach osobistych, itd. Społeczeństwo i tempo życia wyznaczane jest coraz to nowszymi schematami oczekiwań. Nasze wartości i zasady są coraz częściej narażane na wyzwania, którym chcemy lub staramy się sprostać. I przy tym zachować własną osobowość. Podczas tych starań napotykamy nieznane nam dotychczas osobiste trudności, do których często nie potrafimy się odnieść. Każdy z nas może przypomnieć sobie momenty, w których czuł się słaby i potrzebował pomocy, jednakże nie zawsze mógł z łatwością o nią poprosić - z wiadomych dla indywidualnej osoby powodów.

- Często motywując pacjenta na pierwszej sesji lub na zajęciach informacyjnych, sięgam po porównanie: nie możemy żyć szczęśliwie i bez bólu ze złamaną nogą, więc nie żyjmy z bólem psychologicznym, gdy coś w nas pękło lub się rozsypało – mówi nasza psycholożka. - Lekarz kardiolog lub rodzinny i psycholog lub terapeuta niech będą pod tą samą osłoną: opieka i pomoc dla pacjenta.

- Psychologia i terapia nie jest tylko moją pracą, ale również pasją. Pasją, którą wybrałam i z zamiłowaniem poświęcam się w 102 procentach. Przez ostatnie lata zaobserwowałam, iż coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie psychiczne i zagadnienia takie, jak "terapia", "psycholog", "problemy psychologiczne", nie są już tematem tabu. Mówimy o tym śmielej, zasięgamy po informacje i pomoc. Zaczynamy się troszczyć o swoje zdrowie psychiczne, jak również o zdrowie osób bliskich i przez nas kochanych.

- Jako terapeuta bardzo cieszę się z tego, ponieważ mamy więcej możliwości pracy z pacjentem, więcej badań/case studies jest przeprowadzanych i coraz to więcej możliwości szkoleń jest zapewnianych. Odzwierciedla się to w szerszej i łatwiej dostępnej pomocy, jaką pacjent może otrzymać. Dlatego obalajmy mity o dziedzinie psychologii, aby zasięgać pomoc, gdy czujemy, że jej potrzebujemy i pamiętajmy, iż każdy z nas zasługuje na szczęśliwe życie oraz kontrolę nad nim.

Mówiąc o kontroli nad własnym życiem, Pani Magda kieruje naszą uwagę na kolejny aspekt pracy terapeutycznej: naukę o samym sobie. Terapia nie musi być koniecznie pracą nad konkretnym problemem, lecz pracą nad osobą. Jak często mamy okazję być szczerym z samym sobą? Jak dobrze znamy samego siebie? Czy naprawdę doceniamy samego siebie i umiemy wyłonić to, co w nas najcenniejsze i najlepsze?

Sesje pracy nad samym sobą obecnie cieszą się wzrastającym zainteresowaniem i są polecane przez pracodawców czy lekarzy.
Osoby ze świata artystycznego, biznesu, dziedzin dominujących w osiągnięcia, profesjonaliści, regularnie korzystają z pracy terapeutycznej.

Dlaczego praca terapeutyczna staje się tak potrzebna? Czy być może jest to zrozumienie iż możemy osiągnąć więcej i popracować nad zmianami w samym sobie, aby wykorzystać własny potencjał i nie limitować naszych możliwości. Oznaczałoby to, iż chętnie, a przede wszystkim świadomie, władamy decyzjami co do naszej teraźniejszości i przyszłości.

Jeśli takie rozwiązanie Wam się podoba i chcielibyście odbyć podróż w głąb siebie, zapraszamy do gabinetu Pani Magdaleny Young.

 

“Luka” Gabinet Psychologiczno-Terapeutyczny
Magdalena Young
17 Oak Avenue
Hampton Hargate
Peterborough
PE7 8FR
Tel: 07392046009
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Web: www.lukatherapy.co.uk 

 

luka psycholog peterborough

 

Artykuł sponsorowany

 

Komentarze   

0 #1 Aga 2016-11-07 11:56
Nie ma takiego wydzialu jak Psychologii i Nauk Medycznych (Anglia Ruskin). Jest to wydzial Nauki (np.nauki przyrodnicze) i Technologii 8)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC