1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 15.6.2024
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Konto bankowe dla Polaków w UK

bank peterboroughZalożenie rachunku bankowego po przyjeździe do pracy w Wielkiej Brytanii to bardzo ważna rzecz. I, jak się okazuje, wcale nietrudna dla przybyszów i obcokrajowców w UK. Jeśli szybko potrzebujemy konta, możemy je otworzyć na przysłowiowy (i dosłowny!) paszport. Poniżej szczegóły wraz z adresami banków Peterborough:

 

 

Lloyds Bank – New to the UK

Oferta Lloyds Bank pozwala obcokrajowcom, którzy dopiero od niedawna są w Wielkiej Brytanii, na otwarcie rachunku bankowego w większości przypadków jedynie przy pomocy paszportu lub dowodu osobistego (w wyjątkowych sytuacjach przyszli klienci mogą zostać poproszeni o dostarczenie dodatkowego dokumentu do identyfikacji). Wystarczy z dokumentem pojawić się w oddziale banku (adresy poniżej).

Podstawowe konto gwarantuje mam bezpłatną bankowość (jeśli rachunek jest „na plusie”), możliwość korzystania z aplikacji mobilnej banku oraz karty Visa.

Możemy również pokusić się o konto oferujące dodatkowe przywileje – rachunek Silver, dla przykładu, automatycznie gwarantuje właścicielowi konta (oraz partnerowi/partnerce) ubezpieczenie podróżne w UK i Europie (do 45 dni podczas pojedynczego wyjazdu), co może się okazać przydatne przy komunikacji między UK a Polską. Trzeba jednak wspomnieć, że Lloyds przewiduje opłatę za prowadzenie takiego konta w wysokości £9.95 miesięcznie.

bank lloyds peterboroughOddziały Lloyds Bank w Peterborough i okolicach:
Bretton Peterborough, Rightwell East, Bretton Centre, Bretton, Peterborough, PE3 8BP
Old Fletton Peterborough, 60 High Street, Old Fletton, Peterborough, PE2 8EL
Westgate Peterborough, 27-31 Westgate, Peterborough, PE1 1YH
Whittlesey, 6 Queens Street, Whittlesey, Peterborough, PE7 1AY

 


Barclays – Welcome

Jeśli chcemy otworzyć konto w banku Barclays, musimy udać się do oddziału z dwoma dokumentami; pierwszy stanowić będzie potwierdzenie naszej tożsamości (paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy), natomiast drugi pokaże nasz brytyjski adres. Jeśli nie mamy jeszcze angielskich rachunków na nasze nazwisko, wystarczy np. papierowy wyciąg z polskiego banku (konto osobiste lub karta kredytowa), wystawiony w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Podstawowe i bezpłatne konto Barclays, o które możemy się ubiegać, oferuje nam internetową, mobilną oraz telefoniczną bankowość, możliwość wypłaty gotówki z bankomatów w wysokości do £300 dziennie (jeśli mamy na koncie wystarczające środki), płatność rachunków przy pomocy bankowości telefonicznej czy też operowanie zbliżeniową kartą płatniczą.
bank barclays peterboroughOddziały banku Barclays w Peterborough i okolicach:
Barclays Bank, 1 Church Street, Peterborough, PE1 1XE
Barclays Bank, 114/116 High Street, Old Fletton, Peterborough, PE2 8DP
Barclays Bank, 395 Lincoln Road, Peterborough, PE1 2PF
Barclays Bank, 381 Eastfield Road, Peterborough, PE1 4RD
Barclays Bank, 4 Market Place, Whittlesey, Peterborough, PE7 1AF
Barclays Bank, 27 Market Place, Market Deeping, PE6 8EA

 

 

HSBC – Basic Bank Account

Podobnie, jak w przypadku banku Barclays, HSBC przy zakładaniu podstawowego konta, poprosi nas o potwierdzenie swojej tożsamości (paszport, dowód osobisty, prawo jazdy) oraz adresu zamieszkania w UK (wydane w ciągu ostatnich czterech miesięcy rachunki brytyjskie bądź też polskie bankowe, pokazujące nasz aktualny adres lub list od pracodawcy, napisany w języku angielskim, zawierający dane kontaktowe firmy, zaadresowany do nas lub do banku i napisany na papierze firmowym).

Zaoferuje nam przy tym bankowość mobilną, telefoniczną i internetową wraz z możliwością zbliżeniowego płacenia kartą Visa. A skoro już jesteśmy przyt karcie i zapłatach – jeśli użyjemy jej w Polsce, bank doliczy 2.75% od transakcji oraz 2% od wypłaty z bankomatu (minimum £1.75, maximum £5.00). Limit dziennych wypłat gotówkowych z bankomatów w UK to £300.

Minusem dla niektórych użytkowników tego konta bankowego może być fakt, że nie jest ono wyposażone w debet oraz że nie można wypłacać z niego gotówki w kasach banku.

Basic Bank Account w HSBC mogą otworzyć osoby powyżej 16. roku życia. Wymagana przy tym będzie ich zgoda na sprawdzenie historii kredytowej. Na spotkanie w oddziale w celu założenia konta należy się wcześniej telefonicznie umówić, dzwoniąc pod numer 03457 404 404.

bank hsbc peterboroughOddziały banku HSBC w Peterborough i okolicach:
HSBC Peterborough, Cathedral Square, Peterborough, PE1 1XL
HSBC Market Deeping, 23 Market Place, PE6 8EA (ten oddział zostanie zamknięty w dniu 28 sierpnia 2015). 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC