1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 22.4.2024
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Trzeci lockdown – ważne informacje

trzy alerty koronawirus ukPremier Boris Johnson ogłosił we wczorajszym orędziu kolejny narodowy lockdown i poinstruował wszystkich, aby w miarę możliwości pozostali w swoich domach, podobnie jak w marcu zeszłego roku. Rządowa decyzja spowodowana jest gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem oraz coraz większą liczbą pacjentów, przyjmowanych do szpitali z powodu COVID-19. Co możemy i nie możemy robić w związku z nowymi obostrzeniami?

Plan awaryjny dla szkół w Anglii

szkoly srednie anglia koronawirusW obliczu coraz szybciej rozprzestrzeniającej się fali zakażeń koronawirusem w kraju, do której przyczynia się nowa mutacja SARS-CoV-2, rząd zadecydował, że od 31 grudnia blisko 78% mieszkańców zostanie objętych największymi restrykcjami w ramach Tier 4. Postanowiono również, że setki tysięcy uczniów szkół średnich rozpocznie kolejny semestr z opóźnieniem.

Prognoza śniegu i lodu dla Luton

snieg 2020 bedford lutonCzy czekają nas opady śniegu na koniec 2020 roku? Według synoptyków z Met Office taki rozwój sytuacji jest bardzo możliwy. Biuro wystosowało żółty alert pogodowy, obejmujący między innymi Luton oraz przewidujący dwudniową zimową aurę, z oblodzeniem i śniegiem.

Trwają poszukiwania Justyny Urban

justyna urban luton sliderPiątek, 4 grudnia - to dzień, w którym widziano szesnastoletnią Justynę Urban po raz ostatni w Luton. Nastolatka od ponad trzech tygodni nie dała żadnego znaku życia i nie wiadomo, co obecnie się z nią dzieje. Policja hrabstwa Bedfordshire prosi wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziewczyny.

Podwyżka podatku przegłosowana

council tax peterborough 2019Radni naszego miasta zaakceptowali wczoraj wieczorem propozycje budżetowe, które pozwolą oszczędzić około 24 milionów funtów w Peterborough. Niestety, jak to zwykle w takich przypadkach bywa, konsekwencje decyzji urzędników odczujemy w naszych portfelach, z których w tym roku wypłynie więcej na rzecz lokalnego podatku od nieruchomości (council tax).

Śmierć przy Lincoln Road

policja cambridgeshire 2020Policja w Peterborough wszczęła śledztwo w związku z wydarzeniem, do którego doszło w niedzielę, 5 stycznia, przy skrzyżowaniu Lincoln Road z Northfield Road. Właśnie tam, w okolicach godziny 20:50, znaleziono mężczyznę, leżącego na ulicy. Pomimo szybkiej pomocy medycznej i przewiezienia do szpitala, mężczyzna nie przeżył – policja zakłada, że w tej sprawie doszło do zabójstwa.

Święta w naszym mieście

slswietapeterborough 2019Bez śniegu, za to z deszczem, który kilkakrotnie powodował niemałe zamieszanie w centrum miasta. Z szałem zakupów, w którym jednak mieszkańcy znaleźli chwilę na dobre uczynki i na odnalezienie prawdziwego sensu świąt. Barwnie, ciekawie, smacznie i nastrojowo mijał nam okres przedświąteczny oraz same Boże Narodzenie, co udało się udokumentować na zdjęciach – zebraliśmy dla Was te najciekawsze.

Lodowisko na święta

lyzwy 2019 peterboroughMałą namiastkę zimowej aury, kiedy pogoda za oknem bardziej przypomina inną porę roku i zarazem okazję do uczynienia czegoś dobrego w te święta proponuje Peterborough Ice Planet i zaprasza w Boże Narodzenie na jazdę na łyżwach dla szczytnego, charytatywnego celu.

Odroczony proces Litwina

cromwell road morderstwoNa rozpoczęcie procesu sądowego w sprawie zabójstwa, które w lipcu tego roku zaszokowało mieszkańców Peterborough, będziemy musieli poczekać do 10 lutego 2020. Właśnie wtedy na ławie oskarżonych zasiądzie Litwin, 46-letni Andriejus Kostiajevas, któremu postawiono zarzut zabójstwa jego żony, 42-letniej Ligity Kostiajeviene, a także napaści powodującej ciężkie uszkodzenie ciała oraz napaści na ratownika.

Świąteczna iluminacja 2019

iluminacja peterborough 2017Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta! Czas przyszykować nasze miasto na zbliżające się Boże Narodzenie. Uroczysty pokaz miejskich dekoracji i oświetlenia świątecznego, który odbędzie się w piątek 15 listopada w centrum Peterborough, dostarczy świetnej rozrywki i niespodzianek dla wszystkich.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC