1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 18.7.2024
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Święta w naszym mieście

slswietapeterborough 2019Bez śniegu, za to z deszczem, który kilkakrotnie powodował niemałe zamieszanie w centrum miasta. Z szałem zakupów, w którym jednak mieszkańcy znaleźli chwilę na dobre uczynki i na odnalezienie prawdziwego sensu świąt. Barwnie, ciekawie, smacznie i nastrojowo mijał nam okres przedświąteczny oraz same Boże Narodzenie, co udało się udokumentować na zdjęciach – zebraliśmy dla Was te najciekawsze.

1swietapeterborough 2019
Fot.: Peterborough Telegraph

Taką oto porcję ryby z frytkami otrzymają dziś zupełnie za darmo wszystkie potrzebujące bezdomne osoby, które przyjdą do Fletton Fish and Chips przy 124 High Street w Peterborough. Właściciel baru, Yassar Mohammed, chce w ten sposób nie tylko uczynić coś wartościowego w te święta, ale także odwdzięczyć się za wiele lat dobrego prosperowania swojej firmy w dzielnicy Fletton.

***

 

2swietapeterborough 2019
Fot.: Peterborough Cathedral

Jeśli myślicie, że to Wy mieliście problem z zawieszeniem świątecznych lampek na choince... :)

***

 

3swieta peterborough 2019
Fot.: Cambridgeshire Constabulary

W przededniu Wigilii lokalna policja musiała poradzić sobie z różnorodnymi problemami. Pewien kierowca, dla przykładu, postanowił nerwowo i bardzo szybko zniknąć z pola widzenia patrolu policyjnego – mężczyzna po późniejszym zatrzymaniu do kontroli wyznał, że choć nie pił alkoholu ani nie wziął żadnych używek, to jednak zjadł "śmiercionośne" ciasto świąteczne swojej mamy... W innym przypadku policjanci zatrzymali mężczyznę przy Lincoln Road, który nie tylko prowadził samochód bez ubezpieczenia, ale przede wszystkim posiadał jedynie tymczasowe prawo jazdy – jego wymówką był ogromny ból zęba jego żony i pilna konieczność zawiezienia jej do dentysty.

***

 

4swietapeterborough 2019
Fot.: @TTBGYT/Twitter

Cisza i spokój w centrum miasta w wigilijne popołudnie.

***

 

5swietapeterborough 2019
Fot.: Peterborough Soup Kitchen/Twitter

Fala świątecznej miłości i ofiarności w postaci spożywczych datków dosłownie zalała organizację Peterborough Soup Kitchen, która serwuje posiłki najbiedniejszym i najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego miasta. Udało się zgromadzić tak dużo żywności, że magazyn PSK jest pełny i na święta, i na najbliższy czas.

***

 

6swietapeterborough 2019
Fot.: @TobyWoody/Twitter

Deszczowe Peterborough w święta też ma swój urok...

***

 

7swietapeterborough 2019
Fot.: Peterborough Cathedral

Świąteczne występy chóralne w katedrze w Peterborough to już tradycja.

***

 

8swietapeterborough 2019
Fot.: Peterborough City Hospital

Naprawdę nie wiemy, kto miał lepszą zabawę podczas wczorajszej wizyty reniferów na oddziale dziecięcym szpitala w Peterborough – panie pielęgniarki czy też sami najmłodsi :) I jednym, i drugim życzymy wszystkiego najlepszego :)

***

 

9swietapeterborough 2019
Fot.: espmag.co.uk

Nie ma prawdziwych świąt w Peterborough bez dyskusji o choince oraz miejskich ozdobach świątecznych. W tym roku sztuczne i ozdobione srebrnymi bombkami drzewko świąteczne, które gościło w okresie bożonarodzeniowym na Cathedral Square, zastąpiła prawdziwa choinka. Nie przyniosła ona jednak szczęścia, ponieważ centrum miasta kilkakrotnie pochłonęła całkowita ciemność po zmroku. Winnym, według władz miasta, była instalacja elektryczna dekoracji. A ta z kolei miała ucierpieć na skutek opadów deszczu.

***

 

10swietapeterborough 2019
Fot.: Muhammad Fareed

A skoro już o wpadkach mowa, to nie możemy pominąć tej spektakularnej wizyty świętego Mikołaja. Gigantyczny dmuchany Mikołaj "uciekł" ze swojego transportu i częściowo zablokował trasę B198 do Wisbech pod koniec listopada.

***

 

11swietapeterborough 2019
Fot.: Peterborough Telegraph

Gorączka zakupowa – na zdjęciu parking przed centrum handlowym Serpentine Green w ostatnią niedzielę przed świętami.

***

 

12swietapeterborough 2019
Fot.: Family Voice Peterborough

Dzięki szczodrości Thievanayagama Sivarajaha, przedsiębiorcy z Peterborough, rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi, nad którymi pieczę sprawuje organizacja Family Voice Peterborough, mogły pobawić się w wynajętym specjalnie dla nich Activity World, spotkać się z Mikołajem oraz dostać od niego prezenty.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC