1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 22.4.2024
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Podwyżka podatku przegłosowana

council tax peterborough 2019Radni naszego miasta zaakceptowali wczoraj wieczorem propozycje budżetowe, które pozwolą oszczędzić około 24 milionów funtów w Peterborough. Niestety, jak to zwykle w takich przypadkach bywa, konsekwencje decyzji urzędników odczujemy w naszych portfelach, z których w tym roku wypłynie więcej na rzecz lokalnego podatku od nieruchomości (council tax).

Przypomnijmy, że nasze miasto zaciska pasa już od kilku lat, mierząc się z ogromnymi cięciami w dofinansowaniu ze strony rządu. Od 2010 roku owo wsparcie jest sukcesywnie niższe – w ostatnich latach zmniejszyło się o 80%. Decydenci w Peterborough nie mają zatem innego wyjścia, jak szukać oszczędności i zarazem dodatkowych źródeł dochodu dla miejskiej kasy. W przeciwnym wypadku ucierpiałoby świadczenie usług komunalnych.

W tym roku mieszkańców Peterborough czeka podwyżka council tax aż o 4% (z czego 2% zostanie wydzielone na opiekę społeczną dla osób dorosłych). Miasto dzięki takiemu posunięciu zyska dodatkowe 2,8 miliona funtów rocznie. Ci, którzy mieszkają w nieruchomościach zaliczających się do grupy podatkowej D, zapłacą o £55 funtów więcej w skali roku. Przy czym trzeba dodać, że jest to kwota w podatku tylko na rzecz Peterborough City Council – podwyżki w częściach płaconych dla lokalnej policji i straży pożarnej jeszcze się decydują.

Według wyliczeń Peterborough Telegraph, w okresie 2015-2019, mieszkańcom nieruchomości z grupy D podatek podwyższył się o £199, a osobom mieszkającym w nieruchomościach Band B – o £155.

council tax peterborough 2019 slider

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC