1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 18.7.2024
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Medyczna marihuana na receptę w UK

medyczna marihuana ukPreparaty zawierające medyczną marihuanę stały się właśnie legalne w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z rządowym zapewnieniem, będą one dostępne na receptę dla pacjentów w UK „przed jesienią” czyli w ciągu kilku tygodni. To ogromny przełom dla tych osób, które cierpią na lekooporne choroby i plus dla rządu, który najpierw wysłuchał zwolenników legalizacji, a następnie wziął pod uwagę opinię ekspertów.

Uzasadniając decyzję, minister spraw wewnętrznych Sajid Javid powiedział, że ostatnie przypadki chorych dzieci w UK jasno pokazały, że stanowisko rządu względem leczniczej marihuany nie było zadowalające. Wśród takich spraw znalazły się chociażby głośne historie 12-letniego Billy'ego Cadwella oraz sześciolatka Alfiego Dingley'a, którym odmówiono dostępu do oleju konopnego, pomagającego w ich epileptycznych atakach.

Pod naciskiem opinii publicznej, rząd zwrócił się z prośbą o ekspertyzę do specjalistów, m.in. do Sally Davies czyli naczelnej lekarki Wielkiej Brytanii. Ich niezależne raporty wykazały, że istnieje niezaprzeczalny terapeutyczny wpływ medycznej marihuany na niektóre schorzenia.

Stąd postanowienie o legalizacji produktów na jej bazie, które jednak nie jest żadnym wstępem do zatwierdzenia użytkowania rekreacyjnego marihuany, co stanowczo podkreślił Sajid Javid. Za posiadanie narkotyku zaklasyfikowanego w UK jako Drug B można dostać karę do pięciu lat więzienia (14 lat dla dilerów), nieograniczoną grzywnę bądź obie sankcje.

Ministerstwo zdrowia opracuje teraz listę dozwolonych preparatów na bazie leczniczej marihuany i zatwierdzi ją do przepisywania na receptę przez lekarzy. W międzyczasie pacjenci, którzy chcą leczyć się za pomocą leków konopnych, mogą wnieść o specjalne, zwolnione z opłat, pozwolenie.

medyczna marihuana slider

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC