1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 21.5.2024
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Trudny budżet dla Peterborough

budzet peterborough 2018Jeszcze większa podwyżka podatku council tax, likwidacja popularnej atrakcji dla dzieci; Bretton Water Park czy podniesienie stawki za wywóz śmieci ogrodowych – oto jedne z ważniejszych założeń budżetu miejskiego na lata 2018/2019. Urzędnicy, jak tylko mogą, szukają oszczędności. Szukają, bo nie mają innego wyjścia. Jednak wiele z ich propozycji już budzi sprzeciw mieszkańców naszego miasta.

Kolejna podwyżka council tax

council tax peterborough podwyzkaRadni miejscy szykują nam kolejną podwyżkę council tax czyli podatku od nieruchomości, płaconego przez mieszkańców miasta i przeznaczanego na rzecz lokalnych usług. Według przedstawionych w zeszłym tygodniu pierwszych założeń przyszłorocznego budżetu, podatek ma wzrosnąć o 5%. Urząd w ten sposób chce sobie poradzić z 19-milionowym deficytem w miejskiej kasie oraz rosnącymi kosztami opieki społecznej.

Wynajem w Peterborough coraz droższy

wynajem peterborough 2017Średnia cena wynajmu nieruchomości w naszym mieście wzrosła w porównaniu do ubiegłego roku i wynosi obecnie £629 miesięcznie. Peterborough znalazło się w pierwszej dziesiątce miast w całym kraju, które odnotowały najwyższy wzrost kosztów „wypożyczenia” czterech kątów. Gdzie należy upatrywać powodu takiego stanu rzeczy?

Rodaku, czy wybierasz się za granicę na Wielkanoc?

pol plan peterborough wielkanocWreszcie słońce coraz śmielej wygląda zza chmur i ogrzewa zmęczone zimą twarze. A to może oznaczać tylko jedno – nadchodzi wiosna i Święta Wielkanocne. Bez względu na to czy zamierzasz spędzić tę Wielkanoc w UK, czy wybierasz się do Polski, powinieneś odpowiednio przygotować się do podróży i pomyśleć o właściwym ubezpieczeniu.

6 powodów, by odwiedzić nowy oddział Pol-Plan w Peterborough

pol plan peterborough 0Nowe polskie miejsce, a do tego rodzinny event w Peterborough? Tak! Już 24 września adres 40 Long Causeway wpisze się na stałe w historię miejscowej Polonii! Właśnie tu powstaje nowy oddział Pol-Plan Insurance – brokera ubezpieczeniowego specjalizującego się w zapewnianiu Polakom w Wielkiej Brytanii wsparcia przy doborze brytyjskich polis ubezpieczeniowych. Firma zaprasza wszystkich na świętowanie z okazji otwarcia oddziału.

Jak dobrze zarabiać, to w Peterborough

peterborough 5Kolejny ranking i kolejna dobra pozycja naszego miasta – Peterborough znalazło się w pierwszej dziesiątce miast, w których najlepiej się zarabia na życie. Niski poziom bezrobocia oraz wzmacniający się rynek pracy to atuty, dzięki którym Peterborough pokonało w zestawieniu takie miasta, jak Cambridge czy nawet Londyn.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC