1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 15.6.2024
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Peterborough na weekend #78

pnw gl 78Nie da się ukryć, że w naszym mieście robi się coraz bardziej świątecznie. A wydarzenia tego weekendu dobrze to odzwierciedlają; zapraszamy was na świąteczny targ, wystawę choinek i do warsztatu elfów. A oprócz tego polecamy seans polskiego filmu "Solid Gold", inspirowanego aferą Amber Gold i festiwal kolejek elektrycznych.

Co?
"Solid Gold" – polski film w Peterborough
Gdzie?
Kino Showcase, Boongate, Mallory Roadd, Peterborough PE1 5AU
Kiedy?
Sobota, 7 grudnia (19:00) – niedziela, 8 grudnia (16:30)
Za ile?
Bilety w cenie £11.50 dostępne na stronie https://www.showcasecinemas.co.uk
Opis:
Zapraszamy na seanse filmu inspirowanego kulisami afery Amber Gold – będzie to thriller sensacyjny w reżyserii Jacka Bromskiego („Bilet na Księżyc”, „Anatomia zła”). W doborowej obsadzie filmu, w gwiazdorskim pojedynku na szczycie, ikony krajowej kinematografii – Janusz Gajos i Andrzej Seweryn.
Kaja Miller (Marta Nieradkiewicz) jest młodą, ambitną policjantką. W czasie jednej z akcji zostaje porwana i zgwałcona przez gangsterów. Uciekając, zabija swoich oprawców, ale w służbowym raporcie zataja okoliczności zajścia i odchodzi z pracy. Osiem lat później do Gdyni ściąga ją jej były szef – Nowicki (Janusz Gajos), wysoki oficer CBŚ, który stoi na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracowanie przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu. Tropy prowadzą do Kaweckiego (Andrzej Seweryn) – nieuczciwego biznesmena wykorzystującego polityczne znajomości do ochrony własnych interesów. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i obnaża powiązania świata biznesu, służb i przestępczości zorganizowanej.

pnw 309

Co?
The National Festival of Railway Modelling
Gdzie?
Peterborough Arena
Kiedy?
East of England Showground, Oundle Road, PE2 6XE Peterborough
Sobota, 7 grudnia – niedziela, 8 grudnia, od godziny 10:00 do 17:00 (sobota) oraz 16:00 (niedziela)
Za ile?
£10.00 osoba dorosła, £5.00 (dzieci 5-16 l.), £30.00 bilet rodzinny – do kupienia przy wejściu
Opis:
Choć wydarzenie jest w dużej mierze specjalistyczne, podobnie jak jego temat przewodni, to mamy jednak nadzieję, że wystawa kolejek elektrycznych przyciągnie do Peterborough Arena również i Was. Bo modele kolejek na pewno nie są nudne, co organizatorzy postarają się pokazać w ciągu dwóch dni; soboty i niedzieli, przy pomocy 30 świetnych kompozycji, złożonych z kolejek właśnie. I będą to kompozycje ruchome – miniaturowe lokomotywy oraz wagony będą jeździć po torach. Na miejscu wystawi się 100 stoisk, z różnymi modelami kolejek i częściami. A dla tych z Was, którzy w temacie stawiają dopiero pierwsze kroki, radą służyć będą eksperci.

pnw niezind

Co?
Świąteczny targ w The Green Backyard
Gdzie?
The Green Backyard, Oundle Road, PE2 8AT Peterborough
Kiedy?
Sobota, 7 grudnia 2019, 11:00 – 16:00
Za ile?
Wydarzenie bezpłatne
Opis:
The Green Backyard zaprasza na targ świąteczny w swoim stylu; będzie zatem ekologicznie i ku chwale lokalnych artystów, producentów i usługodawców. Możemy spodziewać się zielonego Świętego Mikołaja, muzyki, dobrego jedzenia czy ciekawych pomysłów na prezenty świąteczne.

pnw 310

Co?
St. Peter's Christmas Tree Festival
Gdzie?
St. Peter's Church, 43 Church Street, Yaxley, PE7 3LH Peterborough
Kiedy?
Sobota, 7 grudnia 2019, 10:00 – 17:00
Za ile?
Wydarzenie bezpłatne, choć datki mile widziane
Opis:
St. Peter's Church w Yaxley wprowadzi swoich gości w prawdziwie świąteczny nastrój podczas wystawy przepięknych choinek i drzewek świątecznych. Dla dzieci przygotowano różne atrakcje – na miejscu dostępne przekąski i napoje w niskich cenach. Publiczność czekają m.in. występy pianistów oraz szansa na wygranie nagrody podczas zabawy w tropienie.

pnw 311

Co?
Elves Workshops
Gdzie?
Nene Park, Nene Parkway, PE2 5UU Peterborough
Kiedy?
Niedziela, 8 grudnia, 11:00 – 14:00
Za ile?
Wydarzenie bezpłatne, choć datki mile widziane
Opis:
Zapraszamy dzieci do specjalnego warsztatu elfów, zlokalizowanego w Discovery Den w Nene Park. W każdą niedzielę w grudniu na najmłodszych czeka inne zadanie do wykonania – rękodzieło będzie można potem zabrać ze sobą do domu.

pnw 312

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC