1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 17.10.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Zapraszamy na finał WOŚP

wosp 2020 peterborough 1Jak wiadomo, dobrego nigdy nie za wiele – dlatego też tegoroczne granie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście odbędzie się aż w dwóch turach. Na pierwszą część zapraszamy już w tę niedzielę, 5 stycznia, do Met Lounge w Peterborough, gdzie czeka nas spora dawka świetnej muzyki i występów. A kontynuacja finału w dniu 12 stycznia. 

Boże Narodzenie w naszej parafii

pasterka peterborough 2017W polskiej parafii w Peterborough trwają ostatnie chwile radosnego oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. W tym czasie wierni wezmą udział w spowiedzi świętej. W same święta natomiast – w Pasterkach oraz uroczystych mszach świętych zarówno w naszym mieście, jak i w Wisbech. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem tych wydarzeń.

Marsz Niepodłegłości – fotorelacja

marsz niepodleglosci foto 2019 peterboroughKolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości już za nami. Przed Wami natomiast oficjalna fotorelacja z niedzielnych obchodów święta w naszym mieście, udostępniona nam przez organizatorów wydarzenia. Siódma edycja Marszu Niepodległości przyciągnęła do centrum Peterborough rzeszę rodaków i gości. W imieniu organizatorów zapraszamy zainteresowanych następnym przemarszem już za rok.

 

VII Marsz Niepodległości

marsz niepodleglosci peterborough 1Marsz Niepodległości – tego wydarzenia nie może zabraknąć w tym roku w naszym mieście. Marsz jest organizowany dla tych, którzy nie mogą być w Warszawie, zawsze podczas weekendu ze względu na pracę. Jest to największy marsz poza granicami Polski, w poprzednich latach przygotowywany przez W Jedności Siła, a w tym roku - przez Marsz Niepodległości Peterborough UK, z pomocą Komitetu Obrony Polski-Wielka Brytania.

Ankieta o nauce języka angielskiego

esol peterborough ankietaPeterborough City Council zwraca się z prośbą do mieszkańców naszego miasta, których angielski nie jest ojczystym językiem i którzy chcieliby skorzystać z lekcji ESOL, o wypełnienie krótkiej ankiety. Odpowiedzi dostarczą urzędowi potrzebnych do organizacji zajęć informacji, a wśród ankietowanych rozlosowane zostaną nagrody.

Zamówienia świąteczne w Pierogarni

pierogarnia peterborough pierogi swieta 1Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, a wy już wiecie, że nie będziecie mieć czasu, umiejętności albo chęci na przygotowanie tradycyjnych potraw wigilijnych? To faktycznie może być problem, bo wigilijny stół zgodnie z tradycją powinien być suto zastawiony. Z pomocą w tym roku przychodzi Pierogarnia ze swoją ofertą zamówień świątecznych.

Koalicja wygrywa na Wyspach

wybory parlamentarne ukPaństwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do polskiego parlamentu, które odbyły się w ubiegłą niedzielę. Polacy na Wyspach ochoczo ruszyli do urn, by oddać swój głos – w tym celu w UK zarejestrowało się o 50% osób więcej niż w podobnej sytuacji cztery lata temu. Na kogo głosowano najchętniej?

O.S.T.R. ponownie w naszym mieście

ostr 2019 peterboroughAdam Ostrowski, doskonale wszystkim znany jako O.S.T.R., ponownie w Peterborough. W ramach swojej trasy koncertowej artysta zaprezentuje utwory pochodzące z najnowszego albumu pod tytułem "Instrukcja Obsługi Świrów" oraz utwory z poprzednich albumów w formie przekroju twórczości.Tego trzeba wysłuchać - zapraszamy na wydarzenie. 

Recital chopinowski w katedrze

chopin peterboroughTo będzie niezapomniany wieczór w katedrze w Peterborough. W jej majestatycznej scenerii rozbrzmi muzyka najwybitniejszego kompozytora polskiej muzyki klasycznej; Fryderyka Chopina, zaprezentowana przez Janusza Piotrowicza w towarzystwie Chóru Polonijnego Polonica.

Głosuj w UK w wyborach do Sejmu i Senatu

wybory parlamentarne ukPolacy mieszkający na Wyspach Brytyjskich będą mogli wziąć udział w głosowaniu w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędzie się w niedzielę 13 października, w godzinach 7.00-21.00. Obywatele polscy w UK zagłosują wyłącznie osobiście, w utworzonych obwodach, po uprzednim zarejestrowaniu się w spisie wyborców. Zgłoszeń można dokonać do 10 października.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC