1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 22.4.2024
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Komedia “Na Twoim miejscu” w Cineworld Luton

na twoim miejscu film komedia uk polski polonia polacy anglia kino.webpPodnosząca na duchu polska komedia, w której zamiana ciał głównych bohaterów jest tylko pretekstem do opowiedzenia o tym, jak poznanie perspektywy drugiego człowieka może wpłynąć na jakość związków i relacji międzyludzkich - zagości na ekranie kinie Cineworld Luton już od 20 stycznia. Zapraszamy na film “Na twoim miejscu”.

Film „Nie cudzołóż i nie kradnij” w kinach w UK

nie cudzoloz nie kradnij film uk 1Julia Wieniawa jako nierządnica w stroju anioła, Mateusz Banasiuk jako niewierny mąż Aleksandy Popławskiej, Cezary Pazura jako sutener rodem z Dzikiego Zachodu a Bartek Firlet i Sebastian Stankiewicz jako groteskowi, ale groźni gangsterzy – tego możemy się spodziewać po najnowszej polskiej komedii, która od 3 grudnia zgości w kinach w UK.

Wesoły Dzień Dziecka ponownie w Laxton Hall

laxton hall 2018 slider

W tym roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej restrykcjami pandemicznymi, wznawiamy imprezy w Laxton Hall. W tej malowniczo położonej posiadłości blisko Corby 18 czerwca 2022 roku odbędzie się Wesoły Dzień Dziecka, organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii.

Zapraszamy na finał WOŚP

wosp 2020 peterborough 1Jak wiadomo, dobrego nigdy nie za wiele – dlatego też tegoroczne granie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście odbędzie się aż w dwóch turach. Na pierwszą część zapraszamy już w tę niedzielę, 5 stycznia, do Met Lounge w Peterborough, gdzie czeka nas spora dawka świetnej muzyki i występów. A kontynuacja finału w dniu 12 stycznia. 

Boże Narodzenie w naszej parafii

pasterka peterborough 2017W polskiej parafii w Peterborough trwają ostatnie chwile radosnego oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. W tym czasie wierni wezmą udział w spowiedzi świętej. W same święta natomiast – w Pasterkach oraz uroczystych mszach świętych zarówno w naszym mieście, jak i w Wisbech. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem tych wydarzeń.

Marsz Niepodłegłości – fotorelacja

marsz niepodleglosci foto 2019 peterboroughKolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości już za nami. Przed Wami natomiast oficjalna fotorelacja z niedzielnych obchodów święta w naszym mieście, udostępniona nam przez organizatorów wydarzenia. Siódma edycja Marszu Niepodległości przyciągnęła do centrum Peterborough rzeszę rodaków i gości. W imieniu organizatorów zapraszamy zainteresowanych następnym przemarszem już za rok.

 

VII Marsz Niepodległości

marsz niepodleglosci peterborough 1Marsz Niepodległości – tego wydarzenia nie może zabraknąć w tym roku w naszym mieście. Marsz jest organizowany dla tych, którzy nie mogą być w Warszawie, zawsze podczas weekendu ze względu na pracę. Jest to największy marsz poza granicami Polski, w poprzednich latach przygotowywany przez W Jedności Siła, a w tym roku - przez Marsz Niepodległości Peterborough UK, z pomocą Komitetu Obrony Polski-Wielka Brytania.

Ankieta o nauce języka angielskiego

esol peterborough ankietaPeterborough City Council zwraca się z prośbą do mieszkańców naszego miasta, których angielski nie jest ojczystym językiem i którzy chcieliby skorzystać z lekcji ESOL, o wypełnienie krótkiej ankiety. Odpowiedzi dostarczą urzędowi potrzebnych do organizacji zajęć informacji, a wśród ankietowanych rozlosowane zostaną nagrody.

Zamówienia świąteczne w Pierogarni

pierogarnia peterborough pierogi swieta 1Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, a wy już wiecie, że nie będziecie mieć czasu, umiejętności albo chęci na przygotowanie tradycyjnych potraw wigilijnych? To faktycznie może być problem, bo wigilijny stół zgodnie z tradycją powinien być suto zastawiony. Z pomocą w tym roku przychodzi Pierogarnia ze swoją ofertą zamówień świątecznych.

Koalicja wygrywa na Wyspach

wybory parlamentarne ukPaństwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do polskiego parlamentu, które odbyły się w ubiegłą niedzielę. Polacy na Wyspach ochoczo ruszyli do urn, by oddać swój głos – w tym celu w UK zarejestrowało się o 50% osób więcej niż w podobnej sytuacji cztery lata temu. Na kogo głosowano najchętniej?

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC