1 funt szterling = PLN
Pogoda w
Luton
+19°C
Dzisiaj jest: 18.9.2019
polski-fryzjer-bedford MT-170x200px(bedfordpl) CICHY PHOTOGRAPHY      
pcla new  SHA baner

Nowe rachunki za council tax w drodze do mieszkańców Luton

council tax nowyW tym tygodniu urząd wyśle nowe rachunki za council tax do 78,950 domów w Luton. To działanie jest wynikiem referendum, do którego doszło na początku maja i w którym rezydenci wyrazili swój sprzeciw wobec wprowadzenia 15.84% podwyżki w części podatku od nieruchomościi płaconej na rzecz służb policyjnych. Wysłanie nowych dokumentów jest konieczne, ponieważ podwyżka została uwzględniona w pierwotnych rachunkach – referendum podważyło jednak jej zasadność i dokumenty trzeba teraz korygować.

Urząd w Luton szuka oszczędności - widmo opłat za wywóz śmieci z brązowych koszy coraz realniejsze

smieci lutonLuton Borough Council stanął przed koniecznością znalezienia około 47 milionów funtów oszczędności na lata 2016 – 2020. Urzędnicy analizują obecnie sposoby, dzięki którym udałoby się osiągnąć powyższe założenie. Wśród opcji wymienia się m.in. wprowadzenie rocznej opłaty w wysokości £35 za wywóz zawartości brązowych koszy na śmieci, którymi dysponują mieszkańcy Luton. Takie właśnie rozwiązanie zostało przedstawione w średnioterminowym planie finansowym, zaaprobowanym na posiedzeniu urzędu w dniu 23 marca.

Do £3000 od państwa dla tych, którzy chcą kupić dom

konto isa help to buyWśród wszystkich postanowień, ogłoszonych kilka dni temu w brytyjskim budżecie na 2015 rok, jedno wydaje się być szczególnie interesujące: wprowadzenie Help to Buy ISA. Rząd w UK zrobił już bardzo dużo, żeby pomóc zainteresowanym osobom w kupnie pierwszego domu. Od jesieni dołoży nawet do £3000 każdemu, kto zdecyduje się oszczędzać na własne lokum.

Council tax 2015/2016 w Luton

council tax lutonLuton Borough Council kończy właśnie proces rozsyłania bieżących rachunków za council tax do mieszkańców miasta. To dobra okazja, aby sprawdzić, ile będziemy płacić w ramach podatku od nieruchomości, w jaki sposób te pieniądze zostaną rozdysponowane i na jakie ulgi możemy liczyć. Przypomnimy także o zbliżającym się referendum w sprawie podwyższenia części podatku, płaconego na rzecz służb policyjnych. Słowem; wszystko, co powinniście wiedzieć o council tax w Luton, zebraliśmy dla Was w jednym miejscu czyli w naszym artykule.

Od 1 października wzrasta minimalna stawka godzinowa w UK

nmw ukJuż kilka dni temu informowaliśmy o możliwości znacznej podwyżki minimalnego wynagrodzenia za godzinę pracy w UK. Dzisiaj przypuszczenia stały się faktem. Rząd Wielkiej Brytanii postanowił zwiększyć godzinową płacę dla osób dorosłych, pracowników powyżej 16 roku życia oraz praktykantów. Podwyżka jest największą od 2008 roku.

Najpierw praca, potem zasiłki – w życie weszły restrykcyjne przepisy dla nowoprzybyłych do UK imigrantów z Unii Europejskiej

zasilki ukW myśl nowych przepisów, obowiązujących od poniedziałku (9 marca) w ramach Universal Credit, nowi imigranci, którzy przyjadą do UK z krajów Unii Europejskiej, nie będą mogli pobierać zasiłków, dopóki nie rozpoczną pracy w kraju. To postanowienie jest częścią długoterminowego, rządowego planu ekonomicznego, który ma za zadanie ochronić brytyjski system pomocy socjalnej przed nadużyciami. Ma on sprawić, że do UK będą przybywać osoby, które chcą uczciwie pracować i żyć w Wielkiej Brytanii, zamiast jednostronnie czerpać z hojnego systemu.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
DOMPOLSKI BANER
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC