1 funt szterling = PLN
Pogoda w
Luton
+19°C
Dzisiaj jest: 14.10.2019
polski-fryzjer-bedford MT-170x200px(bedfordpl) CICHY PHOTOGRAPHY      
pcla new  SHA baner

Gwiazdka prawdę powie czyli jakie restauracje i sklepy w Luton trzeba omijać szerokim łukiem

restauracja 0Od barów szybkiej obsługi po luksusowe restauracje, od kawiarenek po hotele – wszystkie miejsca sprzedające żywność muszą przejść inspekcję urzędników i otrzymać ocenę. Jest ona odzwierciedleniem tego, jak higienicznie przechowywane, traktowane, gotowane, odmrażane i odgrzewane są różne produkty. Obowiązujące obecnie wyniki kontroli w Luton mogą okazać się szokujące; sprawdźcie, gdzie mogą zjeść wyłącznie ludzie o silnych nerwach.

Uwaga palacze! UK wprowadza nowe prawo dotyczące e-papierosów oraz palenia w samochodzie

palenie ukZ dniem 1 października 2015 roku, w Wielkiej Brytanii wejdzie w życie nowe prawo, regulujące sprzedaż elektronicznych papierosów oraz olejków do e-papierosów nieletnim (bądź też do użytku przez nieletnich). Nowe regulacje obejmą też zagadnienie palenia papierosów w prywatnych samochodach. Palacze powinni zapoznać się z przepisami – za ich złamanie grozi bowem kara.

Lato w mieście bez nudy – Active Luton ogłasza harmonogram wakacyjnych atrakcji

atrakcje dzieci lutonNiekończąca się zabawa dla młodych osób – tak jednym zdaniem skomentować można przedstawiony kilka dni temu przez Active Luton wakacyjny program aktywności. Aż sześć obiektów; Luton Sports Village, Lewsey Sports Park & Pool, Lea Manor Recreation Centre, High Town Community Sports & Arts Centre, Stockwood Park Athletics Centre oraz Dell Farm; zaoferują atrakcje, z których każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Pomagamy chorej na raka Nikolce ze Swarzędza

nikola kubiak bedfordLicytacja piłki nożnej z autentycznym podpisem Roberta Lewandowskiego – to jeden ze sposobów, za pomocą którego polska społeczność w Bedford chce pomóc małej Nikolce Kubiak ze Swarzędza, chorującej na nowotwór. Nie po raz pierwszy zresztą, bo podobna akcja została przeprowadzona w czerwcu ubiegłego roku. Dzisiaj Nikola kończy 7 lat i wciąż potrzebuje pomocy, aby sfinansować leczenie, które może uratować jej życie i które jest niestety dostępne tylko poza granicami Polski. Akcję w Bedford wspiera nasza siostrzana strona www.bedfordpl.com, a my postanowiliśmy poinformować o niej ludzi dobrej woli również z Luton.

Zapisy na bieg Race for Life w Luton są już otwarte!

pretty muddy peterboroughTo jedno z najpopularniejszych wydarzeń charytatywnych po raz kolejny odbędzie się w Luton. Jest ono przeznaczone dla pań a jego cel to pokazanie jedności w walce z nowotworem, a także zebranie funduszy na pokonanie raka. W 2015 roku namawiamy wszystkie kobiety z Luton i okolic, aby wzięły również udział w ekstremalnej wersji biegu Race of Life, Pretty Muddy, która odbędzie się w Bedford.

Ewa Chodakowska poprowadzi warsztaty w Londynie

ewa chodakowska londyn peterboroughplNa to wydarzenie fanki Ewy Chodakowskiej w UK czekały od dawna. Najpopularniejsza obecnie trenerka fitness w Polsce przyjedzie wraz z innymi gośćmi do Londynu, gdzie poprowadzi dwudniowe zajęcia z ćwiczeniami i zrobi sobie zdjęcia z uczestniczkami. Drogie Panie – czy jesteście gotowe, aby podjąć wyzwanie?

CIEMNA STRONA EMIGRACJI

Przeprowadzka do innego kraju, rozłąka z rodziną i przyjaciółmi, bariera językowa i kulturowa, praca poniżej kwalifikacji – to tylko niektóre z problemów, z którymi zmagamy się my, imigranci. Wszystko to może prowadzić do stresu, który może motywować do działania, ale z drugiej strony popychać do form walki ze stresem, które są dużo mniej konstruktywne – sięganie po alkohol, lekomania, zaburzenia odżywiania, żeby wymienić tylko niektóre z nich.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
DOMPOLSKI BANER
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC